Podstawą dobrego zdrowia jest sprawne trawienie. Pracujemy nad tym poprzez dopasowanie się dietą do pór roku oraz naszej kondycji. Nie zawsze to, co powszechnie „zdrowe”, jest wskazane dla naszego ciała. Ważne jest to, aby potrawy, które zjadamy, były w jak największym stopniu strawne. Służy temu używanie naturalnych przypraw oraz korzystanie z obróbki termicznej. Im więcej gotowanych, duszonych czy pieczonych dań zjadamy o tej porze roku, tym lepiej dla naszego trawienia. Żołądek ma po prostu mniej pracy, a całe ciało się rozgrzewa. Trawienie może się odbywać tylko przy ogrzanym układzie pokarmowym. W zimnym brzuchu nic pozytywnego się nie dzieje. Następuje wówczas fermentacja i namnażanie niekorzystnej mikroflory bakteryjnej, co doprowadza do rozwoju grzybicy. Chcąc tego uniknąć korzystajmy zimą z ciepłych posiłków 🙂
Zimowa czerwona kapusta: Kapustę obieram z zewnętrznych liści i drobno szatkuję wycinając głąba.  Cebule obieram, kroję w drobną kostkę razem z czosnkiem i podsmażam na 4 łyżkach oleju.  Do garnka wrzucam kapustę, dodaję cebulę, czosnek, wodę i starte na tarce razem ze skórką jabłka oraz miód. Solę, doprawiam pieprzem i duszę pod przykryciem około 30-40 minut. Pod koniec gotowania dolewam ocet jabłkowy i sól.
 Smacznego 🙂
Zapraszam Na Kołłątaja 23/1 na kurs:
– 6.02.2017 (poniedziałek) Nie daj się zjeść grzybom candida, godz. 18-20; wykład połączony z degustacją – 60 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy

Czujesz, że coś niszczy Twoje zdrowie? Cierpisz z powodu braku energii i zmęczenia? Wmawiają Ci, że wymyślasz nieustannie nowe choroby? Masz problemy z trawieniem, skórą, depresją? 

Być może przyczyną jest drożdżyca lub grzybica, czyli kandydoza!

Dzięki odpowiednio dobranej diecie możesz oczyścić organizm z grzybicy. Zaproponuję zmianę diety i nawyków żywieniowych.

Zapraszam !