Serdecznie zapraszam Polonię norweską na Konferencję Trzech Żywiołów.

Problem właściwego odżywiania nie jest nowy i wielu sławnych uczonych rozumiało jego znaczenie. Już Hipokrates powiedział: „Niech pożywienie będzie dla ciebie lekarstwem, a lekarstwo twoim pożywieniem,” a na początku naszego stulecia Edison kontynuował: „Lekarz w przyszłości nie będzie dawał lekarstw, tylko nauczy pacjentów troszczyć się o kondycję zarówno ciała, jak i ducha, dbać o dietę i zapobiegać chorobom.” Jednak obecnie standardy zachodniego odżywiania powodują degenerację ludzkiego organizmu, przejawiającą się głównie w chorobach zwyrodnieniowych, cywilizacyjnych i genetycznych. Przyczyną tego jest niewłaściwy sposób pojmowania i zaspokajania ludzkich potrzeb pokarmowych. Człowiek nie wie naprawdę, co powinien jadać, zatracił instynkt odżywiania.

Ze wszystkich stron jesteś atakowany „cudownymi” dietami, kuracjami, w zależności od tego, jaka moda aktualnie króluje. Dlatego, aby móc odzyskać tę niezbędną dla zdrowia orientację i móc ukierunkować apetyt ku pokarmom służącym zdrowiu, musisz usłyszeć właściwe informacje.

Pisząc o zasadach prawidłowego żywienia starałam się połączyć zachodnie  trendy żywieniowe z zasadami dietetyki chińskiej. Wschodnia dietetyka jest nauką o długim życiu w zdrowiu, szczęściu i wolności.  Nie jest to kolejna dieta, tylko sposób życia oparty na głębokim rozumieniu praw przyrody. Współcześnie zyskuje on znaczną popularność jako alternatywna metoda wspomagania leczenia, która proponuje sposób odżywiania całkowicie odmienny od zachodniego. Nie oznacza to jednak, że nie można go zastosować w naszej kulturze. Wręcz przeciwnie, praktykowanie jej w codziennym życiu jest proste, tanie i przede wszystkim zdrowe. Wymaga tylko od Ciebie chęci wprowadzenia zmian i przejęcia odpowiedzialności za swoje życie.  Wielu moich klientów zastosowało nowe schematy jedzenia. Przekonali się, że można pogodzić aktywność zawodową, obowiązki domowe i zainteresowania z gotowaniem i jedzeniem. Co więcej, dzięki temu łatwiej im funkcjonować na co dzień, gdyż mają kontrolę na swoim zdrowiem i emocjami. Warto więc spróbować !

Wspólnie z fitoterapeutką, zielarką Reginą Łuską, postaramy się przybliżyć wiedzę o własnym ciele, zdrowiu i otaczającym nas środowisku. Pozwoli to odzyskać wpływ na nasze życie i wspomóc proces dochodzenia do zdrowia w każdym jego aspekcie.

Szczegóły konferencji:

https://www.facebook.com/groups/2286779181634391/