Alergia jest to nadmierna reakcja organizmu na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Nie jest istotne, czy mamy alergię wziewną , czy pokarmową, ponieważ najczęstszą jej przyczyną są błędy dietetyczne. Powodem alergii nie są pyłki, promienie słoneczne i produkty zawierające alergeny, tylko pożywienie o nieodpowiedniej naturze. Wszelkie objawy alergii, czyli kaszel, katar, swędzenie oczu, wysypka świadczą o osłabieniu organizmu. Leki przeciwalergiczne usuwają jedynie objawy alergii, a nie jej przyczyny. Bez usunięcia przyczyn choroba będzie postępować i jako dalszy jej etap mogą pojawić się inne dolegliwości, jak astma, żółtaczka, choroby nerek, cukrzyca, nadciśnienie, wrzody, otyłość, dolegliwości sercowe. Silny organizm jest zawsze bardziej odporny na  zanieczyszczony środowisko. Słaby, źle odżywiony wysyła sygnały chorobowe, czyli objawy alergiczne wskazujące na zakłócenie równowagi organizmu.

Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu Dietetyka w 5 Smakach. Temat: Pokonaj alergię  – przyczyny alergii, dieta podstawowym lekiem na alergię, program wyjścia z alergii.

Zainteresowanych zapraszam na wykład połączony z degustacją 18.05 (środa) o 19:00;wstęp 30 zł, miejsce: ul.Śląska 9 –Restauracja 5 Smaków. 

Zapraszam też na Kołłątaja na PODSTAWOWY KURS GOTOWANIA WEDŁUG 5 PRZEMIAN – termin 4 czerwiec, sobota godzina 9-14.