Wkrótce jesień, chłodno, zimno, a w mediach mnóstwo reklam produktów na infekcje, kaszelek, katarek, biegunkę, zgagę itp. Wszystkie te specyfiki mają działanie tylko objawowe, o skutkach ubocznych nie wspomnę. Podchodząc do życia odpowiedzialnie zawsze leczymy przyczyny, nie objawy choroby. Według medycyny chińskiej odporność zaczyna się w układzie pokarmowym. To, jak trawimy, wchłaniamy i wydalamy rzutuje na prawidłową pracę pozostałych organów. Wzmocnij trawienie, to wzmocnisz cały organizm. Posłużą do tego gotowane posiłki, odżywcze zupy, naturalne przyprawy, jesienne owoce, fasolki, zboża, a także tygodniowe JESIENNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU. Dzięki niemu pozbędziemy się zimnej letniej wilgoci (wszak lodów i owoców sobie nie odmawialiśmy:). Nie jest już ono tak intensywne jak wiosną, niemniej bardzo potrzebne. Łatwiej je również wdrożyć w życie, gdyż warzyw wyśmienitej jakości oraz jabłek mamy pod dostatkiem. Szczególnie polecam sok jabłkowy z dodatkiem aronii lub ciemnych działkowych winogron – doskonały przy anemii. 

Zapraszam na wykład lub konsultacje, podczas których opowiem, jak można tego typu kurację przeprowadzić. 

Zainteresowanych dietetyką w teorii i praktyce zapraszam na moje autorskie kursy, które odbywają się na Kołłątaja 23/1 w Szczecinie. 

 

Na jesienne śniadania polecam: 

KOMOSA RYŻOWA Z OWOCAMI  – gotujemy komosę ryżową z wodą i mlekiem roślinnym (owsiane, ryżowe), szczyptą soli około 10 minut. Dodajemy ciut cynamonu, kardamonu, pokrojone słodkie śliwki, gruszkę, ewentualnie banana i gotujemy jeszcze z 5 minut. Można dosłodzić melasą buraczaną, posypać płatkami migdałowymi lub prażonym słonecznikiem. Idealna na śniadanie lub jako samodzielny deser.

Smacznego 🙂