Obecne standardy zachodniego odżywiania powodują degenerację ludzkiego organizmu, przejawiającą się głównie w chorobach autoimmunologicznych. Przyczyną tego jest niewłaściwy sposób pojmowania i zaspokajania ludzkich potrzeb pokarmowych. Człowiek nie wie naprawdę, co powinien jadać, zatracił instynkt odżywiania. Problem ten pojawia się szczególnie, gdy mamy do czynienia z osobami przewlekle chorymi,ponieważ wielość ich objawów powoduje duże trudności z ich właściwą oceną i interpretacją. Osoba chora ze wszystkich stron jest atakowana „cudownymi” dietami, kuracjami, w zależności od tego, jaka moda aktualnie króluje. Dlatego, aby móc odzyskać tę niezbędną dla zdrowia orientację i móc ukierunkować apetyt ku pokarmom służącym zdrowiu, musi usłyszeć właściwe informacje. Np. o znaczeniu i prawidłowym poziomie witaminy D, który w organizmie powinien wynosić od 80-100 ng/ml, a suplementacja zaczyna się od wartości 5000 IU.

Zapraszam zatem na kursy, które odbywają się na Kołłątaja 23/1 w Szczecinie:

Na wszystkie kursy obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona 

1) 19.11 poniedziałek godz.17:30 -19:30 wstęp 60 zł- DIETA W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH –  grupa chorób, w których układ odpornościowy organizmu niszczy własne komórki i tkanki. Zalicza się tu problemy z tarczycą, alergiami, jelitami, skórą, stawami. Co jeść, by temu przeciwdziałać?

24.11 sobota godz. 9- 14 wstęp 170 zł – KURS GOTOWANIA WEDŁUG PIĘCIU PRZEMIAN – podstawowy kurs gotowania dla osób, które chcą prawidłowo układać jadłospisy dla siebie i rodziny, poznać znaczenie energii pożywienia i smaków, dopasować menu do pór roku i kondycji zdrowotnej.

2) Spotkania zielarskie Reginy Łuski zielarki, fitoterapeutki:

21.11 środa godz. 17:30-19:30 wstęp 60 zł; – ZIOŁA W CHOROBACH AUTOIMMUNOLOGICZNYCH– lepszy lek z łąki niż z apteki

1.12 sobota godz. 9-13 wstęp 130 zł – PRAKTYCZNY WARSZTAT ZIOŁOWY – zrobimy maść choinkową. Będzie to maść rozgrzewająca, wzmacniająca na bazie żywic sosnowej i świerkowej. Zrobimy też kapsułki ziołowe uodparniające – idealny prezent na święta:).  Zapewniamy wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów. Uczestnicy otrzymają preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy.

 

 PASZTET Z SELERA I KASZY JAGLANEJ  – pokrojoną cebulę, białą część pora, 3 ząbki czosnku podduszamy na maśle klarowanym. Dodajemy starte 2 średnie selery i jedno jabłko. Dusimy pod przykryciem. Osobno gotujemy do miękkości ćwierć szklanki suchej kaszy jaglanej. Następnie całość łączymy dodając szklankę słonecznika i przyprawy: cząber, mieloną kolendrę, gałkę muszkatołową, owoc jałowca, pieprz, sól, sok z cytryny. Masę przekładamy do formy posmarowanej tłuszczem i pieczemy w 180 st przez około 40 minut.

Smacznego 🙂