Medycyna holistyczna określa otyłość jako skutek zaistniałej wcześniej nierównowagi organizmu. Samo zmniejszanie nadwagi, bez poznania i usunięcia przyczyn jej powstania, przynosi zazwyczaj mierne wyniki, np. efekt „jo-jo”. Według medycyny chińskiej otyłość jest związana z osłabieniem podstawowej przemiany energetycznej organizmu – Ziemi, czyli Żołądka/Śledziony/Trzustki. Narządy te pełnią główną rolę w przemianie materii, stąd jakość pożywienia ma kolosalne znaczenie w procesie utrzymania zdrowia, a co za tym idzie i odpowiedniej masy ciała. Również brak energii w pożywieniu powoduje wysłanie sygnału głodu i wewnętrzny niedosyt. Pojawia się wówczas duże łaknienie, najczęściej na coś słodkiego, np. ciastko, które znowu zawiera puste kalorie i nie ma energii. Dlatego otyli ludzie są stale głodni energetycznie. A to można zmienić 🙂

Zapraszam na kursy, które odbywają się na Kołłątaja 23/1 w Szczecinie:

1) 18.02 – Jak skutecznie schudnąć? – masz dość wiecznego odchudzania, liczenia kalorii, stawania na wadze? Czasem, aby skutecznie schudnąć, trzeba się odkarmić, oczyścić i uzupełnić poziom składników odżywczych. Powiem, jak to zrobić.

poniedziałek godz. 17:30 – 19:30; wstęp 60 zł

12.02 – Rozszerzony kurs z dietetyki wg medycyny chińskiej – Zapraszam osoby, które chcą głębiej wejść w kwestie zdrowia i żywienia. Omówię podstawy diagnozy, jadłospisy, receptury ziołowe właściwe dla określonych typów osobowych i dolegliwości.

wtorki, 18.00 – 20.00; 80 zł za spotkanie, kurs obejmuje 6 spotkań co 2 tygodnie i jest zamkniętą całością

2.03 – Podstawowy kurs gotowania według 5 przemiandla osób pragnących poznać podstawowe zasady naturalnego gotowania.

sobota godz. 9-14, wstęp 170 zł (w cenę kursu wliczone są materiały oraz degustacja przyrządzonych dań)

2) 13.02 Mitochondria czyli nasze źródła energii – Spotkania zielarskie Reginy Łuski zielarki, fitoterapeutki – jak zadbać o mitochondria, abyśmy mieli energię potrzebną do życia. Jeśli rano wstajesz i nie masz siły, to znak, że twoje mitochondria trzeba natychmiast ratować. Zdrowe mitochondria to dużo energii, dobry humor, optymizm, łatwość zasypiania i łatwość wstawania rano i oczywiście brak chorób.

środa ; godz. 17:30-19:30; wstęp 60 zł

23.02 – Praktyczny warsztat ziołowy Reginy Łuski – Zrobimy samodzielnie naturalny w na 100% ekologiczny Balsam do ciała oraz uniwersalne Syropy przeciwkaszlowe. Wszystkie produkty zabieramy po zajęciach ze sobą.

sobota 9-13, wstęp 130 zł

 

3) Zapraszam również na warsztaty wyjazdowe:

– Wiosenne oczyszczanie z dietą zasadową do Pobierowa 21-24.03

– Lato z Przemianą w Silnej Nowej 24-30.06

Na wszystkie obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona

 

Zupa z czerwonej soczewicy – 25 dag brązowe soczewicy, liść laurowy oraz 3 cm glonu kombu zalewamy zimną wodą i gotujemy do miękkości. W tym samym czasie w osobnym garnku na oliwie dusimy marchew, pietruszkę, cebulę, por. Gdy warzywa zmiękną solimy je i dodajemy do ugotowanej soczewicy. Następnie należy dodać natkę pietruszki i do smaku koncentrat pomidorowy. Przyprawiamy mielonym rozmarynem, majerankiem, czosnkiem, goździkami, pieprzem i solą

Smacznego 🙂