Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy może spowodować szereg zaburzeń w organizmie. Jeśli cierpisz na niedoczynność tarczycy lub Hasimoto z pewnością szukasz dla siebie ratunku. Leczenie chorób tarczycy wymaga długoterminowych działań. Pierwotna przyczyna najczęściej nie leży w samej tarczycy, a w systemie immunologicznym. Kluczem do poprawy funkcjonowania tarczycy jest odnalezienie przyczyny, wyeliminowanie jej oraz odpowiednia dieta bogata w naturalną żywność i właściwe suplementy. Jedną z przyczyn jest uboga flora bakteryjna, która odpowiada za prawidłowy rozkład pokarmu oraz enzymy i odpowiednie pH żołądka i jelit. Jeżeli te elementy nie występują przez, np. alkohol, antybiotyki, IPP , czy złe odżywianie, pokarm w jelitach gnije zamiast się trawić i wchłaniać. Bez prawidłowej flory bakteryjnej nie przyswoimy istotnych dla tarczycy witamin, np. z grupy B oraz nie strawimy laktozy z nabiału. Dzięki prawidłowo funkcjonującej florze bakteryjnej skutecznie przyswajamy witaminy oraz naturalne substancje lecznicze, co wspomaga leczenie tarczycy.

Jeżeli chcesz pogłębić informacje o zdrowym odżywianiu zapraszam na ostatnie w tym sezonie kursy, które odbywają się na Kołłątaja 23/1 w Szczecinie:


1) 10.06 – Tarczyca- co mogę dla niej zrobić ? – Jakie są przyczyny chorób tarczycy? Jakie są etapy pracy nad wyleczeniem? Co lubi, a czego nie toleruje tarczyca? Jak stosować suplementy? O tym opowiem na wykładzie, zapraszam 🙂

poniedziałek godz. 17:30 – 19:30; wstęp 60 zł

2) 5.06 Zioła działające jak antybiotykiSpotkania zielarskie Reginy Łuski zielarki – natura zawiera wiele substancji mających działanie antybiotyczne, a nie posiadających skutków ubocznych. Warto je poznać, by móc zadziałać w przypadkach infekcji, stanów zapalnych i spadków odporności. Omówimy, pokażemy i powiemy jak zastosować te cenne zioła.

środa ; godz. 17:30-19:30; wstęp 60 zł

3) 15.06 – Praktyczny warsztat ziołowy Reginy Łuski – zrobimy naturalny szampon do włosów 0,5 l i leczniczą maść przeciwwirusową (na opryszczkę, ugryzienia kleszcza )100 ml. Każdy uczestnik zabierze samodzielnie zrobione produkty ze sobą.

sobota 9-13, wstęp 130 zł

Na wszystkie obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona

szczegóły na stronie www.grzechotka-dieta.pl

Zupa pokrzywowa

Na wrzątek (2l) wrzucamy tymianek, masło klarowane i pokrojoną cebulę i ok. 3/4 szklanki płatków owsianych. Dodajemy pieprz, sól, sos sojowy, ciut soku z cytryny, rozmarynu i na koniec 3 garście posiekanej pokrzywy – młode listki i czubeczki. Po 3 minutach od wrzucenia pokrzywy miksujemy na krem, ale można jeść bez miksowania. Smakuje z prażonym słonecznikiem lub gomasio (prażony sezam z solą) .

Smacznego 🙂